שאלות נפוצות

עם הגיע הצו תקבלו מכתב המבקש להגיש מסמכים לבחינת הכשירות הרפואית לגיוס צבאי.  עם קבלת המסמכים ע"י הצבא-  תופנו לערוץ ייעודי לצעירים וצעירות אשר אובחנו על הספקטרום כדי לבחון את הכשירות לשירות הצבאי. לא ניתן פטור אוטומטי!!  ניתן להגיש את המסמכים  המתאימים ולבקש ועדה ללא נוכחות המלש"ב כדי לקבוע האם ניתן לתת פטור משירות. גורם מטעם בריאות הנפש יקבל החלטה האם החומר מספק למתן פטור או שקיים צורך בבדיקה.
באפשרות המשפחה לצרף מכתב ובו לציין האם סבורים שהמלש"ב יצליח להשתלב בשירות או שנדרש לפטור.
2. כיום מתקיים הליך של צו מותאם במסגרתו נערכים מבחנים פסיכוטכניים, ראיון עם מאבחנת פסיכוטכנית ונערך ראיון עם קב"ן בלשכת הגיוס. בסיום תהליך זה יקבע האם ניתן פרופיל לגיוס או פטור משירות צבאי המאפשר התנדבות.
ניתן להגיע בליווי הורה, יש לוודא מראש כי ניתן אישור באמצעות מוקד מיטב.

 

תהליך ההתנדבות למתנדבים על רקע נפשי (יש להקליק על התמונה כדי להגדילה)

יש להביא חוות דעת מטעם גורם מטפל (פסיכולוג/ פסיכיאטר/ מטפל רגשי) וחוות דעת מגורם חינוכי (מורה/ יועץ). 

אם הצעיר משתתף בקבוצה חברתית/ תנועת נוער/ חוג כלשהוא/ עובד- מומלץ להביא חוות דעת גם מהגורם האחראי. יש לדאוג שחוות הדעת תהיה בת 3 חודשים לכל היותר.

במידה והגיוס נעשה באמצעות עמותה- תדאג העמותה לבצע את פתיחת בקשת ההתנדבות בתאום עם הצעירים ומשפחותיהם.

אנו ממליצים בכל פה לספר ולעדכן!

הסתרת המידע יכולה לפגוע בצעיר/ה בכך שישובצו לתפקידים לא מתאימים או שיעמידו את הצעיר/ה או סביבתם בסכנה במקרים של סביבה לא מתאימה, תנאי לחץ או עומס כפי שיש ביחידות רבות בצבא.

1. חיבורים פועלת משנת 2014 וצברה מאז ניסיון רב בשילוב צעירים וצעירות עם אוטיזם בתפקוד גבוה בצה"ל.

2. בחיבורים עובדים אנשי מקצוע  המכירים לעומק את היכולות והאתגרים העומדים בפני צעירים וצעירות עם אוטיזם בתפקוד גבוה.

3. בחיבורים מתקיים קורס הכנה קבוצתי טרום צבאי המאפשר הכרות עמוקה עם כל החניכים כדי שנוכל לשבצם בתפקיד מתאים ככל הניתן.

4. משך השירות הינו שנתיים מראש, בשאיפה  להשלמת שירות מלא. התחייבות מראש לשנתיים מאפשרת לנו שת"פ רחב עם יחידות טכנולוגיות מובילות המוכנות לקלוט צעירים עם הכשרה בסיסית ולהעמיק את הכשרתם במהלך השירות.

בעמוד "אוכלוסיית היעד ותהליך השיבוץ" מפורטים התפקידים שאליהם שובצו חניכנו במחזורים הקודמים. בכל מחזור אנו מתאימים את התפקידים לחניכים הנוכחיים של אותו מחזור. אין "סל תפקידים" או בסיסים שאליהם אנו מראש מייעדים את הצעירים.

בד"כ חניכי התוכנית מתגייסים בחודש מרץ/ מאי, בתאום עם מחזור מתנדבים, בהתאם לתאריך שקובע תחום מתנדבים במיטב ובתנאי שהושלם כל ההליך הצבאי לקראת הגיוס כולל הסיווג הביטחוני, באם נדרש.

רצוי להירשם בתחילת כיתה י"ב על ידי מילוי הפרטים בתיבת צור קשר באתר.

תתקדמו" הינה תוכנית אשר יזם צה"ל כדי לאפשר גיוס (בשונה מהתנדבות) לצעירים וצעירות אשר אובחנו על הרצף האוטיסטי. עוד על "תתקדמו" ניתן לקרוא באתר מתגייסים 

דילוג לתוכן